wtorek, 13 września 2016


Zapraszamy 22 września na 18:40. 
Film Tischner - życie w opowieściach to pierwszy biograficzny film o ks. Tischnerze, w pełni przedstawiający jego osobowość i osiągnięcia, w którym opowiada o nim wiele znamienitych postaci, które go poznały w różnych chwilach jego życia. Film zawiera również nieznane materiały archiwalne.
Łopuszna. Świt. Mała, malownicza wioska u podnóża Tatr. Dojrzała wiosna. W wiosce pusto, nie widać żadnych ludzi, ale wszędzie słychać głosy przyrody budzącej się do życia. Rozlega się dźwięk dzwonów w starym, drewnianym kościółku, z którego po chwili zaczynają wychodzić ludzie. Wśród nich widzimy rodzinę ks. Tischnera, jego braci Mariana i Kazimierza, ich żony oraz wnuki, w tym Łukasza Tischnera, doktora filozofii, który próbuje iść drogą wielkiego wuja. Tischnerowie rozmawiają chwilę z innymi mieszkańcami, w końcu żegnają się i odchodzą.
Drewniany, piękny dom Tischnerów stoi na wzniesieniu i jakby góruje nad wioską. Tischnerowie siadają w wielkim ciepłym salonie. Pojawiają się stare, rodzinne zdjęcia, pamiątki, zaczynają wspominać ks. Tischnera. Każdy z nich ma swoją opowieść.

Rama wspomnień rodzinnych pozwala docierać do różnych okresów w życiu ks. Tischnera – tu będziemy przenosimy się w miejsca dla niego ważne (Podhale, Kraków, Pastel Gandolfo, Wiedeń, Gdańsk), tu jest miejsce na wypowiedzi ludzi, którzy go znali prywatnie lub spotkali oficjalnie, tu będą zamieszczanie mało znane materiały archiwalne (filmowe i fotograficzne). 

Opowieść zaczynają bracia…
[opis dystrybutora]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz