sobota, 19 września 2015

Przypominamy o bezpłatnych warsztatach scenopisarstwa prowadzonych przez Jana Zamojskiego, są jeszcze wolne miejsca. 

Rejestracja na http://dninauki.uwm.edu.pl/

Warsztat obejmie dwa spotkania (24 września 16:00-17:00, 25 września 9:10-10:10). Maksymalna ilość uczestników to dziesięć osób. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na stronie:http://dninauki.uwm.edu.pl/

Omawianymi materiałami będą prace prowadzącego i uczestników, z którymi zgłoszą się oni na warsztaty, przy czym mogą być one przedstawione jedynie w formie eksplikacji scenariuszowych (każda nie dłuższa niż jedna znormalizowana stronica, tj. nie więcej niż 1800 znaków ze spacjami) lub jednominutowych trailerów.Warsztaty mogą odbyć się przy udziale publiczności, na takich samych zasadach jak próba otwarta: bez możliwości zabierania przez obserwatorów głosu, zadawania pytań, itp. 

Jan Zamojski – historyk filozofii, scenarzysta, tłumacz. Pracuje na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Autor, współautor i współredaktor książek poświęconych filozofii medycyny, a także tekstów o związkach medycyny, filozofii i sztuk.

Absolwent studium scenariuszowego w PWSFTViT w Łodzi. Pomysłodawca adaptacji książki Leszka Kołakowskiego 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych i autor scenariuszy filmów z cyklu Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego, które były prezentowane na ponad 70. festiwalach krajowych i zagranicznych. Współpracuje z TV Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Jako wykładowca i konsultant artystyczny uczestniczył też w realizacji projektu 15 minutes Bielarus!, przeznaczonego dla niezależnych białoruskich twórców filmów dokumentalnych.

Publikował m.in. w Images, Czasie Kultury i Polonistyce.

Zajmuje się również upowszechnianiem filozofii poprzez film. W tej dziedzinie współpracował z Uniwersytetem Wrocławskim (Anima/cje/ Filozofii), z Uniwersytetem Warszawskim, z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim (Filozofia Filmowo), z Ignatianum, z UAM, a także z Festiwalem Filmu Filozoficznego w Krakowie i z Festiwalem Filmów Niezwykłych w Sandomierzu, uczestniczył również w konferencjach naukowych w ramach Festiwalu ANIMATOR. Wziął też udział w programie kulturalnym towarzyszącym polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, poprzez wspólne przedsięwzięcie z Teatrem KANA Czy Japonia to Lailonia?, które zostało zrealizowane w Theater X w Tokio w 2011 r. M. in. powyższych doświadczeń dotyczyć będzie wystąpienie przygotowywane na obrady sekcji dydaktyki filozofii X Polskiego Zjazdu Filozoficznego w Poznaniu we wrześniu 2015 r. Upowszechnianie filozofii poprzez film było też jednym z elementów jego udziału w Mistrzowskich Warsztatach Fredrowskich Andrzeja Seweryna w Radziejowicach w sierpniu tego roku.

Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

[materiał przesłany przez J. Zamojskiego]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz